Ranking kryptowalut 2022- w co warto inwestować? Jakie kryptowaluty są obecnie najpopularniejsze?

Sporządzenie obiektywnego rankingu popularności kryptowalut może być tylko pozornie prostym zadaniem. Jest tak ponieważ ich stosowanie w głównej mierze opiera się o subiektywne zdanie na temat tych aktywów. Dlatego też sporządzony przez nas poniższy ranking kryptowalut oparliśmy tylko na najnowszych dostępnych danych, odnośnie ich stosowania oraz popularności. Niemniej przedstawione przez nas pozycje są zdecydowanie warte uwagi. Zaczynamy!

Ranking kryptowalut 2022- kto zajmuje pierwsze miejsce?

Pierwsze miejsce nieustannie od wielu lat zajmuje Bitcoin, jako najbardziej znana i popularna kryptowaluta na całym świecie. Dla większości jest ona niezaprzeczalnym symbolem rynku krypto, jak również jedyną znaną walutą wirtualną. Kurs BTC śledzi wiele użytkowników, również tych całkowicie niezwiązanych z rynkiem. Swoją niezwykłą popularność do chwili obecnej zawdzięcza swoim entuzjastom i inwestorom. Co więcej, Bitcoin jest stosowany również jak tradycyjne aktywa płatnicze.

W co opłaca się inwestować? Ranking krypto o największej popularności

Ethereum, choć obecny na rynku nieco później niż Bitcoin, stworzony został na podstawie podobnej technologii, co pozwala plasować się tej kryptowalucie również na wysokim miejscu. Dodatkowo umożliwia ona tworzenie tak zwanych smart contracts, czyli odpowiednich skryptów. ETH dodatkowo jest zdecydowanie prostsza do wydobycia niż Bitcoin, co dodatkowo wpływa na jej popularność wśród użytkowników. 

Na kolejnych miejscach znajdziemy kryptowaluty takie jak Ripple, Tether czy Litecoin. To one, choć mniej znane, skupiają wokół siebie dużą liczbę inwestorów. Mają zupełnie inny charakter i możliwości, dzięki czemu wszystkie z nich zapewniają odpowiednią alternatywę dla najpopularniejszych BTC i EHT. Dodatkowo są one częściej wybierane przez początkujących inwestorów na giełdach krypto.

Ranking kryptowalut- podsumowanie

Choć rynek wirtualnych aktywów nieustannie się zmienia, pewne rzeczy pozostają bez zmian. Jest to przede wszystkim kwestia popularności danych kryptowalut. W powyższym artykule przedstawiliśmy najpopularniejsze i najczęściej wybierane waluty wirtualne, w które zdecydowanie warto zainwestować. Jednak czy warto się na to zdecydować? To kwestie do indywidualnej oceny każdego inwestora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.